Tak,tak – nie, nie!

wpis w: Bez kategorii | 0

Karłowiec 07.09.2020r.
Kochani Rodacy!
Nie ma przełomu, ale przynajmniej jest jasność sytuacji. Po spotkaniu z Ordynariuszem Diecezji Legnickiej Ks. bp Zbigniewem Kiernikowskim w dniu 04.09.2020r. wiemy, że nasza Inicjatywa Ustawodawcza w sprawie Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, nie będzie miała poparcia ani wsparcia w Kościele lokalnym. Wszystkim, którzy zadawali pytanie – jakie jest stanowisko naszego biskupa i księży? Tym, którzy oczekują i czekają na sygnał od Hierarchów Kościoła Katolickiego w tej sprawie, odpowiadamy – Nie będzie żadnego oficjalnego stanowiska, przynajmniej w Diecezji legnickiej. Pytanie nasuwa się samo, to co mamy dalej robić ? Jak potraktować prywatne objawienia Rozalii Celak z początku XX wieku i objawienia spisane przez Adama Człowieka z początku naszego wieku? (lata 2009-2014). Na te pytania nasz Ordynariusz udzieli konkretnej odpowiedzi – do prywatnych objawień, należy podchodzić z wielką ostrożnością. Nas chrześcijan obowiązuje najpełniejsze Objawienie się Boga, zawarte w Piśmie Świętym i tyle w tym temacie.
Mamy tą sprawę rozstrzygać zgodnie z własnym sumieniem i dla pełnej jasności, kierując się Słowem Bożym – wasza mowa ma być „tak, tak – nie, nie (…)” nie możemy powiedzieć, że otrzymaliśmy jednoznaczną odpowiedź. Tak – popieram waszą inicjatywę. Nie – nie popieram waszej inicjatywy. Ordynariusz widzi to inaczej, dlatego przyjął stanowisko neutralne i szanując wolną wolę każdego człowieka, pozostawił ten problem do rozstrzygnięcia według własnego sumienia.
Kochani Rodacy! Szczególnie te słowa kieruję do tych, którzy nie mają rozeznania w swoim sumieniu, sercu i umyśle – jak mają postąpić w sprawie Intronizacji w naszej Ojczyźnie. Słuchajcie swojego Biskupa, słuchajcie swojego Kapłana, ponieważ posłuszeństwo jest wielką cnotą. Jeżeli Ci kapłan powie – nie podpisuj tego Projektu Ustawy, a nawet zabroni Ci to zrobić, bo i tak się zdarza, a nie prosisz Go o uzasadnienie Jego stanowiska, to w tym przypadku, za Twój czyn bierze odpowiedzialność Kapłan. Ty masz prawo ,a nawet obowiązek pytać duchownego, kiedy masz jakąkolwiek wątpliwość w sprawach wiary, w sprawach natury duchowej. Pewnie, że lepiej jest, kiedy nasza mowa i czyny za nią idące odpowiadają formie „tak, tak – nie, nie” Jednak nie można pozbawić rozsądku stanowiska neutralnego czy obojętnego, ponieważ zajęcie takiego stanowiska przez człowieka jest sygnałem, że potrzebuje więcej czasu na przemyślenia, zastanowienia się, wyrobienia własnego zdania, stanowiska. Kościół jest zawsze powściągliwy i ostrożny w każdej inicjatywie, czy prywatnych objawieniach, dlatego trzeba zrozumieć postawę Biskupów, poszczególnych księży, czy Konferencji Episkopatu Polski, ponieważ tych grup, komitetów Intronizacyjnych w Polsce mamy naprawdę dużo. Objawień prywatnych też przybywa i tu pełna zgoda z Ordynariuszem Diecezji legnickiej, że potrzeba w tej materii być bardzo ostrożnym, bo jak zrozumieć i odnieść się do człowieka, który mając prywatne objawienia, ogłosił, że od 20.02.2020r. Jezus Chrystus jest już Królem Polski, a Intronizacji dokonała Maryja. Kto może takie coś ogłosić? Tylko ten, kto nie zna Jezusa Chrystusa, albo ten, kto celowo wprowadza w błąd i chce ośmieszyć, ten ważny Akt Intronizacyjny.
Sprawy Boże, plany Boże, inaczej się mają, jak my ludzie sobie wyobrażamy. Nieraz trzeba dziesiątek, czy setek lat, aby zapowiedziane dzieło Boże, doczekało się realizacji. Jeżeli dzisiaj, my Polacy nie jesteśmy jeszcze gotowi na Intronizację Jezusa w swojej Ojczyźnie, to będzie oznaczało, że potrzebujemy więcej czasu, dużo cierpliwości, więcej wysiłku, trudu, pracy i doświadczenia, aby w pełni dojrzeć do tego Aktu. Kiedy nasz Projekt Ustawy trafi do Marszałka Sejmu RP, dzisiaj trudno powiedzieć. Może te tysiąc podpisów będziemy zbierać kilka lat. Dobrze, że Ustawa w sprawie Inicjatywy Ustawodawczej przez obywateli RP, tego czasu nie ogranicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *